Ali Ekrem DİNKÇİOĞLU | Full Stack Developer

Web Tasarım - Web Yazılım


Web Tasarım - Web Yazılım

İnternette bulunabilir olmak günümüzde oldukça fazla öneme sahip. Bu yüzden siz yada işletmenizin internete bulunabilir olması sizlere büyük fayda sağlayabilir. Günümüzde hemen hemen her şeyi cep telefonlarımız ve bilgisayarlarımız vasıtasıyla internette aramaktayız.

İnternette Var Olmanın Önemi


İnternet aramaları sonucu ihtiyacımız olan ürün yada hizmet hakkında ön bir bilgi edinmiş oluruz. Edindiğimiz bu bilgiler sayesinde ön yargılarımız oluşmaktadır. Yapılan ölçümlere ve incelemelere göre internet aramalarında bulunabilir olan kişi ve kuruluşlar daha güvenli sayılmaktadır.

Eğer işletme sahibiyseniz ve herhangi bir ürün yada hizmet satışı yaparak gelir elde ediyorsanız ve internet siteniz, web sayfanız, web siteniz yoksa sadece bulunduğunuz alandaki kişilerce tercih edilir ve sınırlı bir müşteri kitleniz olur.

Müşteri Kitlenizi Genişletin


İşletmenizin web sitesi varsa diğer insanlar sizlere çok uzaklardan bile ulaşabilirler. Satmış olduğunuz yada vermiş olduğun hizmetleri bu web sitenizde paylaşabilir ve potansiyel müşterilerinize bir fikir sağlayabilirsiniz. Sadece web sitenizin olması yeterli değil. Web sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uyumlu olması, mobil cihazlarda düzgün çalışması ve düzgün bir tasarıma sahip olması gerekmektedir.

Belli başlı kriterlere uyan web siteleriniz ile günümüzde büyük müşteri kitlelerine ulaşabilmeniz çok kolay. 

Web Sitesinde Olması Gerekenler


Günümüz teknolojisinde artık internet kullanımı büyük ölçüde mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden web sitenizin Mobil Uyumlu (Responsive) olması mutlaka gereklidir. Eski teknolojileri kullanan web siteleri müşteriler tarafından göze hoş gelmediği için tercih edilmez.

Mobil uyumlu web siteniz var diyelim, bunun ardından web sitenizin göze hoş görünmesi gerekmektedir. Yaptığınız iş ile alakalı görseller, açıklayıcı yazılar web sitenizde güncel olarak bulunmalıdır. Eğer ürün satıyorsanız bu ürünlerin görselleri de web sitenizde bulunmalıdır.

Potansiyel müşterileriniz sizlerin web sitenize girdiklerinde eğer sizlere ulaşmak isterlerse iletişim bilgilerinizin de kolay bir şekilde bulunabilir olması gerekmektedir. 

Web Tasarım - Web Yazılım


Yaklaşık olarak yazılım sektöründe 7. yılı geride bırakan biri olarak sizlere internet üzerinde var olabilmeniz için elimden gelen çabayı göstereceğimden emin olabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğum özel web siteleri sayesinde yukarıda bahsettiğim gibi bir internet sitesinde olması gereken tüm özelliklere sahip olacaksınız.

Geliştirmekte olduğum ve geliştirdiğim tüm web siteleri;

  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uyumludur.
  • Mobil cihazlarla %100 uyumludur (Responsive Design).
  • Kullanımı kolay Türkçe Yönetim Paneli bulunmaktadır.
  • Hızlı ve tüm güvenlik önlemleri alınmıştır.
  • Gereksiz hiçbir kod karmaşası bulunmaz (Clean Code).

Eğer sizin yada işleminizin bir web sitesi ihtiyacı bulunuyorsa benimle iletişime geçebilirsiniz. Gelin birlikte ihtiyacınız olan web sitesini hayata geçirelim. Daha fazla detay yada aklınızdaki tüm soru işaretleri için lütfen iletişime geçin.

Ali Ekrem DİNKÇİOĞLU


Web siteleri mobil uyumlu mu?

Evet geliştirmek olduğum tüm web siteleri mobil uyumludur.


Web sitelerini hangi dilde yazıyorsunuz?

Genellikle PHP yazılım dilini tercih etmekteyim. Fakat ihtiyaç doğrulduğunda diğer yazılım dillerini de kullanmaktayım.


E-Ticaret siteleri yapıyormusunuz?

İstek doğrultusunda E-Ticaret yapabileceğiniz web siteleri geliştirmekteyim.


İnternet siteleri SEO uyumlu mu?

Kesinlikle evet kendi yazdığım bütün web siteleri %100 SEO uyumludur.